Увага, зміна адреси! 01030, Київ, вул. Б. Хмельницького, 17/52 А, БЦ Леонардо, 6 поверх 044 234 11 00

Назар Кульчицький: “Українське застосування Конвенції: у правоохоронних органів нема бажання, а у юристів – достатніх знань”

Головна Новини Назар Кульчицький: “Українське застосування Конвенції: у правоохоронних органів нема бажання, а у юристів – достатніх знань”

Назар Кульчицький: “Українське застосування Конвенції: у правоохоронних органів нема бажання, а у юристів – достатніх знань”

21. 07. 2017

17 липня 1997 року Україною ратифіковано Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, яка вже 20 років є базисом для становлення сучасної системи гарантій прав людини. Разом з Конвенцією в національну практику інтегруються  і правові позиції  Європейського суду з прав людини.

 “Конвенція – це загальноєвропейський механізм, який дозволяє уніфікувати мінімальні стандарти захисту прав людини і, фактично, Конвенція при реальному її використанні, а не суто номінальному, здатна відповісти на багато складних питань щодо захисту прав людини. Правильне використання дозволяє вчитися на помилках. На жаль, Конвенція в Україні застосовується більш формально, ніж реально.

Ніхто не сперечається, що Конвенцію потрібно застосовувати, але застосовувати її правильно у більшості органів, як правоохоронних, так і судових немає бажання, а в юристів – достатніх навиків. Тому, на жаль, у більшості випадків використання носить формальний характер посилань на ті чи інші положення Конвенції”, – прокоментував 20-річчя ратифікації Конвенції Назар Кульчицький.

Зв'яжіться з нами з питання, яке Вас цікавить