Увага, зміна адреси! 01030, Київ, вул. Б. Хмельницького, 17/52 А, БЦ Леонардо, 6 поверх 044 234 11 00

Адвокат Андріана Кульчицька розвіяла деякі міфи, що супроводжують процес подачі скарг до ЄСПЛ

Головна Новини Адвокат Андріана Кульчицька розвіяла деякі міфи, що супроводжують процес подачі скарг до ЄСПЛ

Адвокат Андріана Кульчицька розвіяла деякі міфи, що супроводжують процес подачі скарг до ЄСПЛ

06. 09. 2019

Модуль «Виконання вироків. Права засудженого» блоку «Перегляд судових рішень у кримінальному провадженні. Виконання вироків» Школи кримінальної практики Legal High School завершує свою роботу. Партнер адвокатського об’єднання «Назар Кульчицький і Партнери» Андріана Кульчицька висвітлила тему «Право на звернення до Європейського суду з прав людини. Особливості вимог статті 34 Конвенції про захист прав людини щодо права на подачу індивідуальної скарги».

На початку лекції пані Кульчицька розвіяла деякі міфи, яким часто вірять заявники при зверненні до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). По-перше, збір за подачу скарги не сплачується. По-друге, сума компенсації, а також витрати на правовий супровід вказуються не на стадії подачі заяви, а на стадії комунікації — це вже другий етап, коли заяву прийнято до розгляду. По-третє, оригінали документів подавати не потрібно — досить копій. Формуляр для заповнення заяви лектор радить завантажувати з офіційного сайту ЄСПЛ, оскільки він постійно змінюється, вдосконалюється, в іншому разі подану заяву може бути відхилено з формальних підстав. На цьому сайті є можливість вибрати формуляр українською мовою (його може заповнити сам заявник без допомоги адвоката), проте стадія комунікації здійснюється англійською або французькою мовою — і на цій стадії участь адвоката є обов’язковою. «Якщо у вас є намір подати заяву, користуйтеся винятково офіційним сайтом ЄСПЛ» — підкреслила лектор.

Андріана Кульчицька виокремила такі вимоги за статтею 34 Конвенції: заявник повинен бути приватною особою (фізичною або юридичною особою чи належати до групи приватних осіб), мати статус «жертви» або «потерпілого» (статус потрібен для підтвердження на всіх стадіях розгляду заяви).

Інша важлива стаття — стаття 35 Конвенції, яка визначає умови прийнятності скарги. Так, суд може прийняти питання до розгляду тільки після того, як були вичерпані всі внутрішні засоби правового захисту, згідно із загальновизнаними нормами міжнародного права, і впродовж шести місяців з дати прийняття остаточного рішення у справі. Спікер зазначила, що після ратифікації Додаткового протоколу цей строк буде зменшений до чотирьох місяців.

Потім пані Кульчицька проаналізувала різні аспекти рішень ЄСПЛ щодо порушень права на звернення (стаття 34 Конвенції) стосовно осіб, які засуджені і відбувають покарання: «Найден проти України», «Василь Іващенко проти України» (відмова надати документи, необхідні для направлення заяви), «Лопата проти Росії» (залякування і тиск на заявника у зв’язку з поданням заяви), «Нурмагомедов проти Росії» (відмова направити заяву), «Новінскій проти Росії» (тиск на свідків у зв’язку із заявою) та інших рішень щодо питання найпоширеніших помилок заявників або порушень держави і висновків, яких доходить суд. «Усі факти, на які звертає увагу заявник, ЄСПЛ досліджує і перевіряє. Тому детальний опис події — одна з найважливіших частин заяви», — наголосила лектор.

 

Головна new

Зв'яжіться з нами з питання, яке Вас цікавить